Voit Spor Malzemeleri Voit Koşu Bandı Yetkili Satıcısı
Voit Koşu Bandı Biz Sizi Arayalım YetkiliSaticim Canlı Destek
Voit Koşu Bandı Voit Kondisyon Bisikleti Voit Ağırlık Merkezi Voit Eliptik Cihaz Voit Salon Tipi Voit Kürek Voit Masaj Aleti
Voit Voit Hakkımızda Voit Bize Ulaşın Voit Yetkili Servisler Voit Yardım


Koşu Bandı Bakımı


Koşu bandının ilk günkü gibi kalabilmesi için düzenli bakıma ihtiyacı vardır. Bakımının uygun bir şekilde yapılması durumunda, performansı ve görünüşü yıllar sonra bile aynı kalır. İşte size koşu bandı bakımı ile ilgili yardımcı olabilecek bir kaç ipucu:

1) Anahtar kelime temiz tutmak. Kirli bir koşu bandı, bantın bozulmasına neden olur; hızdaki ani değişiklikler kirli hız sensörlerinden dolayı motora aşırı yüklenme yapar. Bu tür problemlerden uzak kalmak için koşu bandınızı haftada bir kere temizleyiniz.

2) Bantı ve güverte ile bant arasındaki boşluğu olabildiğince iyi temizleyin. Bunun dışında bantı daha da kayganlaştıracak temizlik çözümlerine başvurmayın. Hafif nemli bir toz beziyle çerçevesini ve konsolunu temizleyin. Tamamen kuruduktan sonra üzerine takın ve tüm fonksiyonları kontrol edin.

3) Sadece üretici tarafından önerilen yağlamayı kullanın. Modern koşu bantlarının eski modellerine göre daha az cilalama ve yağlamaya ihtiyacı vardır. Aşırı sürtünme amp çizilmesine yol açacağından düşük sürtünme için güverte ile bant arasının bakımı çok önemlidir. (Bu durumda güç motor ve elektrik aksamında azalır ve bu parçalarda zarara yol açar.)

4) Bantın üzerini kontrol edin. Aşırı gevşek ya da sıkı bant aşırı sürtünmeye ve yırtılmaya neden olur. Yeni bir koşu bandında kayış gevşektir, bundan dolayı kontrol edilmesi gerekir. Ayrıca bantın hizalandığını kontrol etmeniz gerekir ve iyi bir kılavuz için manuel kemerin takip talimatlarını kontrol etmelisiniz.

5) Üreticisi tarafından tavsiye edilen kullanım kılavuzundaki genel bakım ipuçlarını uygulayın. Farklı türde koşu bantları farklı bakım çözümleri gerektirebilir. Bundan dolayı el kitabına uyunuz.

6) Her türden gıcırdama sesleri ve /veya kayış kopmalarını önlemek için kendi düzeyinize uygun olarak ayarlamaları yapınız. Koşu bandında bu tür sorunlardan kaçınmak için üzerinde tutulduğu zemin seviyesinde olmalıdır.

7) Devre kesici doğru yerleştirilmelidir. Ancak her zaman sigortaların düzenlenmesi durumu sizin tarafınızdan yapılması gerekmeyebilir. Bu gibi durumlarda satıcınız ile irtibata geçiniz.

Her türden konsol çökmelerini engellemek için koşu bandı konsolunuzun AC duvar prizine bağlı olup olmadığını kontrol edin. Hatta bu durum tüm koşu bandında arıza yaratabilir. Buna dikkat edin.

Lütfen koşu bandınızın uzun süreli kullanımını sağlamak için yukarıdaki bakım ip uçlarını uygulayınız. Bunları uygulamaya başlayın ve koşu bandınız her zaman yeni gibi kalsın.Diğer Faydalı Bilgiler
1 Koşu Bandı Alacaklar Dikkat !
2 Yürüyüş Bandı Aldım Nasıl Kullanmalıyım ?
3 Koşu Bandı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler ?
4 Kondisyon Bisikletinin Faydaları
5 Sağlıklı Yaşama Voit ile Koşun
6 Sporun Sağlık Üzerindeki Etkileri
7 Spor Neden Evde Yapılır ?
8 Spor Yapmalıyım Ama Hangi Spor Aletini Kullanmalıyım ?
9 Zayıflamada Etkili Aletler
10 Masaj ve Masaj Aletlerinin Faydaları
11 Yürüyüş Bandını Askılık Olarak Kullananlara
12 Koşu Bandının Bandı Kayıyor Ne Yapmalıyım?
13 Bayanlar için Koşu Bandı Tavsiyeleri
14 Kondisyon Bisikleti ile Kardiyo
15 Koşu Bandında Nasıl Koşulur?
Koşu Bandı Ağırlıklar ve Mekik Sehpaları
Kondisyon Bisikleti Oyun Masaları & Basket Potaları
Ağırlık Merkezi Pilates Jimnastik Ürünleri
Eliptik Cihaz Boks Aksesuar
Salon Tipi Alet Spor Tekstil
Kürek Aksesuar
Masaj Aletleri  
Hakkımızda
İletişim
Banka Hesap Numaralarımız
Yardım
Sipariş Sorgula
Teslimat ve İade Şartları
Voit Fitness Ürünleri Yetkili Satıcısı © Tüm Hakları Saklıdır 2010.
voit koşu bandı koşu bandı fiyatları koşu bandı arçelik koşu bandı