Voit Spor Malzemeleri Voit Koşu Bandı Yetkili Satıcısı
Voit Koşu Bandı Biz Sizi Arayalım YetkiliSaticim Canlı Destek
Voit Koşu Bandı Voit Kondisyon Bisikleti Voit Ağırlık Merkezi Voit Eliptik Cihaz Voit Salon Tipi Voit Kürek Voit Masaj Aleti
Voit Voit Hakkımızda Voit Bize Ulaşın Voit Yetkili Servisler Voit Yardım


Koşu Bandında Nasıl Koşulur?


Koşu, diğer egzersizlere oranla formda kalabilmenin çok daha iyi bir yoludur. Kardiyovasküler bir egzersiz olmasının yanı sıra kalp krizi ve yüksek kollestrol gibi yüksek risk içeren hastalıklara da engel olur. Koşu bandı sigarasız bir dünyada koşmanın en kolay yoludur. Delikli yollarda yürümek zorunda kalmazsınız ve incinme korkusu yaşamanıza da gerek kalmaz. Ayrıca kötü hava şartları çalışma düzeninizi etkilemez. Koşucuya düz ve yumuşak bir zeminde koşu ile çok daha güvenli egzersiz olanağı sağlar.

Şüphesiz koşu bandı çok daha etkili kalori yakımı imkânı sunar ancak koşu bandından maksimum yararı sağlayabilmek için bu aletin nasıl kullanılacağını bilmemiz gerekir. İstenen sonuçları elde etmenizde size yardımcı olacak koşu bandı kullanım adımlarından işte bir kaçı:

Öncelikle koşu bandında egzersiz düzeyine bizi ulaştıracak ısınma hareketleri ile başlıyoruz. Isınma hareketleri motivasyonunuzu da destekler niteliktedir.

Hangi programın vücudumuzun ihtiyaç ve tercihlerine uyum ağlayacağını bilebilmemiz için bir kaç koşu bandı programını uygulamalıyız.

Rahat bir koşu ayakkabısı giymeliyiz. En rahat olan koşu ayakkabısını deneyin ve satın alırken hangisinde daha rahat olabileceğinizi hayal edin. Dahası ayakkabınız ne kadar hafif olursa o kadar koşu egzersizi için idealdir. Koşu yüzeyin darbe absorbe edici özelliğinden dolayı, yaralanma riskinden uzak durabilmek için iyi kalite hafif bir koşu bandı kullanmanız gerekir.

Duruşumuza dikkat etmemiz gerekir. Koşarken monitöre bakmamalısınız ki bu sizde kötü bir duruşa neden olur. Ve nabız atışınız hiç bir zaman tam anlamı ile monitörde gördüğünüz şekilde değildir.

Sırada, koşu anında tüketmeniz gereken sıvı miktarında. Koşu anında vücudumuz şeker formunda oldukça fazla su kaybeder. Vücudunuzdaki su oranını koruyabilmek için olabildiğince çok sıvı tüketmeniz gerekir.

Koşarken aklınızdan çıkarmamanız gereken şey programınıza aralıklar katmaktır. Aralıksız koşular sizi olduğunuzdan daha yavaş koşmanıza sebebiyet verirler. 1 ve 5dakikalrda bir düşük ve yüksek hızlarda program yapmaya özen gösterin.

Koşarken sıkılmanızı engelleyecek birçok yol vardır. Koşarken sevdiğiniz tarzda müzikler dinleyebilir ya da favori televizyon programınızı izleyebilirsiniz. Eğer bir jimnastik merkezinde koşuyorsanız, yanınızda koşan kişilerle rekabet edin. Bu sizin motive olmanıza ve koşarken rahatlamanıza yardımcı olur.Diğer Faydalı Bilgiler
1 Koşu Bandı Alacaklar Dikkat !
2 Yürüyüş Bandı Aldım Nasıl Kullanmalıyım ?
3 Koşu Bandı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler ?
4 Kondisyon Bisikletinin Faydaları
5 Sağlıklı Yaşama Voit ile Koşun
6 Sporun Sağlık Üzerindeki Etkileri
7 Spor Neden Evde Yapılır ?
8 Spor Yapmalıyım Ama Hangi Spor Aletini Kullanmalıyım ?
9 Zayıflamada Etkili Aletler
10 Masaj ve Masaj Aletlerinin Faydaları
11 Yürüyüş Bandını Askılık Olarak Kullananlara
12 Koşu Bandının Bandı Kayıyor Ne Yapmalıyım?
13 Koşu Bandı Bakımı
14 Bayanlar için Koşu Bandı Tavsiyeleri
15 Kondisyon Bisikleti ile Kardiyo
Koşu Bandı Ağırlıklar ve Mekik Sehpaları
Kondisyon Bisikleti Oyun Masaları & Basket Potaları
Ağırlık Merkezi Pilates Jimnastik Ürünleri
Eliptik Cihaz Boks Aksesuar
Salon Tipi Alet Spor Tekstil
Kürek Aksesuar
Masaj Aletleri  
Hakkımızda
İletişim
Banka Hesap Numaralarımız
Yardım
Sipariş Sorgula
Teslimat ve İade Şartları
Voit Fitness Ürünleri Yetkili Satıcısı © Tüm Hakları Saklıdır 2010.
voit koşu bandı koşu bandı fiyatları koşu bandı arçelik koşu bandı